Страницы

субота, 14 січня 2017 р.

КУРСОВА РОБОТА "НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ КОМПЕТЕНЦІЙ У  ШКОЛЯРІВ"



























ЗМІСТ
ВСТУП                                                                                                        
РОЗДІЛ І. Національно-патріотичне виховання і використання
                   національно-культурних традицій.                                         
1.1.Виховання школярів на засадах народної педагогіки                                 
1.2. Багатство та різновидність традицій українського народу                        
РОЗДІЛ ІІ. Практичне впровадження національно-патріотичного
                   Виховання в школі.                                                                
ВИСНОВКИ                                                                                               
ЛІТЕРАТУРА                                                                                                    
ДОДАТКИ.
Сценарій уроку мужності «Переможці»
Позакласний захід. Сценарій урочистої лінійки «До Дня Збройних сил України».

               



ВСТУП
Наша Україна молода держава, перебуває на шляху радикальних політичних, соціальних та економічних перетворень, обравши шлях переходу від тоталітарних ідеологій до свободи й демократії, національного відродження, цивілізованої, соціально зорієнтованої економіки, побудови нового громадянського суспільства.
Суверенній Україні потрібні громадяни, які мають глибоко усвідомлену життєву позицію. Виховати таких особистостей можна за умови розвитку національної освіти, в якій система виховання та навчання ґрунтується на ідеях народної філософії, засадах української Етно педагогіки, народознавства, основах християнської релігії, наукової педагогічної думки, родинного виховання тощо.
У Національній доктрині розвитку освіти зазначено, що «національне виховання є одним із головних пріоритетів, органічною складовою освіти. Його основна мета - виховання свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємовідносин, формування у молоді потреби та уміння жити в громадському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної художньо-естетичної, трудової, екологічної культури»
Сьогодні вчителі покликані відповісти на запитання, як підготувати школяра до життя в майбутньому постіндустріальному чи інформаційному суспільстві, при цьому дбайливо оберігаючи і примножуючи систему норм і цінностей, що склалася в українського народу.
Національне виховання є однією з важливих складових проблеми виховання особистості. Ця проблема дуже багатогранна. У її рішення зробили внесок представники різних наук. Так, багато питань теорії і практики гуманістичного та національного виховання підростаючого покоління знайшли розгляд у працях Я. Гогебашвілі, М.Є. Евсевьева, Я.А. Каменського, К. Насиров, К.Д. Ушинського. У соціально-філософському та історичному плані проблема національного виховання, її місце і роль в теорії та практиці національних відносин, отримала методологічно-теоретичне обґрунтування та розробку в колективних працях і монографіях Р. Г. Абдулатіпова, Ф. С. Бабейко, Л. М. Дробіжева, І. І. Сєрової, які висвітлюють різні теоретичні і соціологічні аспекти цієї проблеми, розглядають спектр по формуванню національного і міжнаціонального свідомості, переконання і поведінки, щодо вдосконалення методів і форм.
Актуальність проблеми визначається вимогами до самовдосконалення, саморозвитку особистості, її естетичної культури; необхідністю найбільшого використання національно-особливого в культурному надбанні народу, з метою оволодіння особистістю багатством загальнолюдської культури.
Об'єкт дослідження: національно-патріотичне виховання школярів.
Предмет дослідження: використання національно-культурних традицій у вихованні школярів.
Мета дослідження: вивчити зміст і методику національно-патріотичного виховання школярів.
Гіпотеза дослідження: полягала у припущенні того, що використання національно-культурних традицій у вихованні школярів буде ефективним за умов:
- доступність;
- емоційність;
- врахування вікових та індивідуальних особливостей дітей
- зв'язок з життям
- комплексний підхід до виховання національними традиціями.
Відповідно до мети та гіпотези дослідження були встановлені такі завдання:
розкрити сутність національного виховання школярів на засадах народної педагогіки;
використання національно культурних традицій українського народу у вихованні молодших школярів.


РОЗДІЛ І.  Національно-патріотичне виховання і використання національно -    культурних традицій
1.1.Виховання школярів на засадах народної педагогіки.
Протягом багатьох віків український народ створив традиції, які тільки притаманні українському народу. Джерелом українських традицій є народна педагогіка, яку невипадково називають усною традиційною фольклорною материнською школою, яка покликана формувати духовні цінності у людини.
Українська народна педагогіка традиційно охоплює такі важливі напрями виховання дітей, як трудове, моральне, інтелектуальне, фізичне й естетичне. Народ завжди турбувався про те, щоб дитина зростала здоровою фізично, засвоювала морально-етичні закони, ставала багатою духовно, оволодівала народною культурою, зростаючи палкими патріотами. Актуальність виховання на засадах народної педагогіки в процесі виховання зумовлена соціальною потребою сьогодення, тобто, відродження національної культури, збереження й збагачення неоціненних духовних скарбів народу.
Ідеї народної педагогіки високо цінували педагоги різних часів і епох, які всебічно вивчали їх і широко використовували для своїх виховних систем.
Одним із перших, хто теоретично обґрунтував народне виховання, був Я. А. Коменський. У своїх працях він звертався до побуту, культури народу та його традицій виховання. В основі його принципів та ідеалів лежать народні педагогічні погляди.
Ідеям народної педагогіки, як важливому засобу виховання молодого покоління, надавав Г.С. Сковорода. У своїх притчах, байках, листах він говорив про природо відповідність виховання та радив звертатися до рідного слова, народної творчості, бо «правильне виховання полягає у природі самого народу».
Особливе місце в науково-педагогічній спадщині К.Д. Ушинського займала народна педагогіка, де він писав про важливість у навчально-виховному процесі пам'яток народної культури: «Виховання, створене самим народом і побудоване на народних засадах, має ту виховну силу, якої немає у найліпших системах, заснованих на абстрактних ідеях або запозичених в іншого народу».
Ідеями народної педагогіки переймалися і Т.Г. Шевченко, який добре знав побут і звичаї українського народу, і І.С. Нечуй-Левицький, який розглядав виховні проблеми як єдине ціле з етнічною педагогікою з формування національної самосвідомості, духовності: «Народні наші пісні, казки, приказки, колядки, козацькі думи, - все це в українського народу невичерпний, багатий скарб для навчання та виховання. І в школі для напутіння життя...».
Саме з дитинства закладаються основи духовності, яка розвивається протягом усього життя. Духовність - це категорія, яка розкриває людину, як істоту, яка глибоко вкорінена в культуру, є гуманною, моральною, із широкими пізнавальними інтересами. Духовність не існує поза національною свідомістю. Духовність - поняття синтетичне, узагальнююче і всеохоплююче, воно включає такі поняття, як духовна культура, духовні потреби, духовні інтереси, духовне життя." Духовність виявляється в багатстві внутрішнього світу особи, її ерудиції, розвинутих інтелектуальних та емоційних запитах. Філософи стверджують, що
«духовність - це якісна характеристика свідомості людини, що відображає панівний тип її цінностей». Духовність також не дається дитині в готовому вигляді, тобто вона не може бути лише просвітництвом або простим запам'ятовуванням ідейних та моральних норм, смислових орієнтацій. Кожен учень, поступово засвоюючи ідеї, ціннісні орієнтації, емоційно-естетичні надбання народу сам емоційно засвоює певні компоненти духовності, виробляє своє ставлення до них, реалізовуючи в практичній діяльності.
Використовуючи скарби народної педагогіки, її заповіді, викладачі, вихователі, повинні знаходити різні засоби, щоб зацікавити, спонукати учнівську молодь до праці, пробудити їхню допитливість, виховуючи любов і повагу до рідної мови, як першоелементу народності, живого організму спілкування, основи національного вираження, єдиної скарбниці духовних цінностей, адже через мову народ генерує національний дух, характер, психологію, традиційну родинно-побутову культуру, спосіб життя.
Вітчизняна педагогіка - це не лише наука, але й мистецтво, яке сповідує ідеї народності, гуманізму, національного виховання, гармонійного розвитку особистості, доступності освіти, всебічної уваги і поваги до дітей, підготовки молодого покоління до життя.
Основну мету виховання народна педагогіка вбачає в тому, щоб навчити кожного бути людиною. Навіть знання без людяності нічого не варті. «Знання без людяності - це меч у руках безумця», - кажуть у народі.
Людина, яка не знала історії свого роду вважалася безрідною. Повага і любов до свого роду, рідної землі, національних звичаїв і традицій починалася з цінування писемних пам'яток, переказів, предметів побуту, сімейних реліквій та інших матеріалів про життя пращурів.
Знання свого родоводу по батьківській лінії та материнській, свого генетичного коріння - ознака цивілізованої, людини.
Однією з характерних рис української народної педагогіки було шанобливе ставлення до жінки матері, жінки-трудівниці. Мати - символ життя тепла і всеперемагаючої любові! За народною мораллю, образити матір або батька вважалося великим злочином.
За народними поглядами, працьовитість це вагоме мірило гідності людини, її становище в суспільстві та сім'ї. Ставлення до праці широко відображено в прислів'ях і приказках, в яких закладено ідеали народу, його морально-етичні норми; оспівано в народних піснях. Народ дуже цінував честь трудової людини і осуджував зневажання етики й моралі; цінував і цінує лицарську честь, готовність віддати своє життя за Батьківщину. Любов до рідної Вітчизни, патріотизм - визначальні риси справжньої людини.
Таким чином кожен педагог має широкі можливості для створення власної системи роботи, методичної концепції на основі народознавчих ідей і засобів. Справжня педагогічна творчість неможлива без використання в повсякденній діяльності скарбів народної творчості, її традицій.
Відродження народної педагогіки, виховання на засадах народної педагогіки та її окремих ланок, вітчизняних педагогічних здобутків, ідей ґрунтується на педагогічних традиціях українського народу, які вироблялися протягом усієї історії розвитку народу. Відроджуємо не лише для того, щоб відновити кращі здобутки минулого, а й для того, щоб наснажити її сучасним науковим змістом, який й дотепер не втрачає свого значення.

1.2. Багатство та різновидність традицій українського народу.
Поняття "Традиції" походить від латинського traditio, що в перекладі означає - передача. Кожне покоління входить у життя через освіту, виховання, соціалізацію, самопізнання і само творення індивідууму як особистості. Передусім, саме шляхом передачі соціального досвіду від старших до прийдешніх поколінь традиції забезпечують засвоєння найвищих національних, культурних і матеріальних, нагромаджених віками цінностей, норм, правил, ідеалів, відображають наступність соціального досвіду.
У педагогічному словнику виділяються традиції в сім'ї і традиції шкільні. Традиції в сім'ї розглядаються як "сукупність звичаїв і норм поведінки, прийнятих у сім'ї, що передаються від старшого покоління молодшому". Традиції шкільні - це "звичаї, порядки, правила поведінки, що склалися в школі, які зберігає колектив та які передаються від одного покоління учнів до іншого. Таким чином, традиції складаються в суспільному житті певного народу, в сім'ї, школі, побуті, праці, моралі, мистецтві тощо.
Виховуючи учнів на традиціях, прагнемо сформувати у молодого покоління вірність ідеалам побудови в Україні демократичної, правової держави, горде почуття належності до українського народу, стимулювати національне пробудження, відродити громадянське сумління і національний обов'язок. Доводимо глибинний зв'язок національного з духовністю особистості, інтелектуальною зрілістю і красою. У цьому полягає мета виховання молоді на національно-культурних традиціях українського народу.
Отже, національні традиції - це святиш певного народу, те, чим він користується в своїй життєдіяльності. В.О.Сухомлинський писав: "Душа не може жити без святині. Щось для людини стає дорогим і непорушним, невикорінним і незнищенним". Видатний педагог вдумливо говорить, що людська душа для нього, неначе родюче поле, на якому потрібно виростити пшеничний колос. "Не будеш орати землю й зрошувати її потом, запліднювати турботами і тривогами, - поле буде пустирем, а на пустирі виросте чортополох".
В.О.Сухомлинський впевнений, що вихователь є творцем людської душі, плугатарем і сіячом, він формує уявлення про щастя. Якщо йому не вдалося посіяти справді людське насіння щастя, то в душі може утвердитися інша святиня . Він називав народні традиції "живим, вічним джерелом педагогічної мудрості", "зосередженням духовного життя народу"
Світовий досвід розвитку педагогічної теорії й практики переконливо показує, що кожний народ упродовж віків створює власну національну систему виховання і освіти. В епоху державного й духовного відродження України головну роль відіграє національна система освіти й виховання.
Національна система виховання - це історично обумовлена і створена самим народом система ідей, поглядів, переконань, ідеалів, традицій, звичаїв та інших форм соціальної практики, спрямованої на організацію життєдіяльності підростаючих поколінь, виховання їх у дусі природно-історичного розвитку матеріальної і духовної культури нації.
Таким чином, національно-патріотичне виховання - це передусім виховання дітей на культурно-історичному досвіді рідного народу, в основі якого - його традиції, звичаї, обряди, ритуали, свята.
Свято - це джерело буття людини, виразник важливих і цікавих сторін її життя. Цей визнаний феномен культури заслуговують на увагу в шкільній практиці передусім тому, що покликаний організовувати вільний від навчання час. Свята викликають особливий психологічний на стрій, впливаючи на почуття. Отже, за своєю природою свята, ритуали і обряди виконують важливу роль чинників формування морально-естетичних почуттів, смаків, відносин у людей. Звичаї, обряди, ритуали, свята можуть сприйматися як форми традицій. Вони органічно поєднують у собі духовний зміст традицій: усну народну творчість, зокрема інструментальну музику) народну пісню, національну хореографію, моральні норми, правила, проповіді, заповіді, заклинання тощо. Таким чином, залучаючи дітей до краєзнавчої роботи проведення народознавчих пошуків, участі в народних ритуалах і обрядах і святах, педагог організовує їх виховання на національно-культурних традиціях.
На національних засадах народу будуються трудові, морально-побутові та художньо-естетичні традиції кожного навчально-виховного закладу.
Трудові моральні цінності завжди складали підґрунтя національної культури. Серед них національні моральні норми, вічні народні категорії совісті, праці, любові гуманності, милосердя, поваги, вдячності тощо, до них ми сьогодні прагнемо їх сьогодні критично оцінюємо і пересвідчуємося в їх вічності.
Основними осередками трудового виховання були і є сім'я, школа, позакласні та позашкільні навчальні заклади, вся громада.
Виховання любові і поваги до праці означає виховання свідомого ставлення до неї, особистісного і громадянського обов'язку перед Батьківщиною
Найширший поділ національних народних традицій можна визнати такий: родинні, регіональні, загальнолюдські, трудові, моральні, естетичні, культуро творчі, державотворчі, політичні, побутові, релігійні, місцеві, шкільнолюдські, національні, родинні (за приналежністю); ідеологічні, трудові, моральні, фізичні, естетичні, екологічні (за своєю спрямованістю); культуро творчі, релігійні, політичні, державотворчі, побутові (за метою і призначенням); сімейні, шкільні, місцеві, сільські, міські, регіональні, загальнонаціональні (за місцем виникнення і розвитку); віковічні, новаторські, відроджувальні, розвивальні (за часом появи і примноження); прогресивні, реакційні, шкідливі, корисні, віджилі (за значенням).
Слід зауважити, що розроблена нами кваліфікація традицій, що мають виховне значення, досить умовна. За певних соціально-історичних обставин одні традиції можуть активізуватися1 у вихованні, інші - відходити на периферію педагогічного процесу.



РОЗДІЛ ІІ. Практичне впровадження національно-патріотичного виховання в     школі.
Кожен народ має свою систему національного виховання, яка відповідає його характерним рисам. Виховання, створене самим народом, має виховну силу, якої немає в найкращих системах, що ґрунтуються на абстрактних ідеях чи запозичені в іншого народу, - підкреслював К. Д. Ушинський. Він вважав, що «...виховання бере людину всю, якою вона є з усіма її народними і поодинокими особливостями, - її тіло, душу й розум...».
Основною метою національно-патріотичного виховання на сучасному етапі є передання вихованцям соціального досвіду, успадкування ними духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування незалежно від національної приналежності особистісних рис громадянина Української держави, духовності, трудової, моральної, розумової, естетичної, правової, фізичної та екологічної культури.
Проблемна тема, над якою я працюю, «Національно-патріотичне виховання як засіб формування життєвих компетенцій у  школярів» набуває особливої актуальності в умовах становлення Української держави.
Мета цієї роботи полягає у формуванні особистості з глибоким відчуттям своїх коренів, роду, родини, народу; у розвитку кращих ментальних рис дитини, у пробудженні інтересу та прищепленні глибокої любові до рідної мови, літератури, історії, поваги до символів, традицій та звичаїв українців.
Маючи вищу педагогічну освіту та десятирічний трудовий стаж роботи з вихованцями, завжди ставлю перед собою завдання пошуку нових шляхів організації виховної роботи з учнями, бо цього вимагає демократизація та гуманізація виховного процесу. Демократизація та гуманізація сучасної школи зумовлює актуальність раціонального відродження в людині національної свідомості, духовної єдності поколінь, культури рідного народу.
В своїй роботі провожу різні заняття, використовуючи різноманітні форми нетрадиційних виховних заходів, які забезпечать поступове, поетапне, послідовне формування стійкої позитивної мотивації учнів середньої ланки до вивчення національно-культурних традицій українського народу.
З цією метою проводила такі виховні заходи:
години спілкування «Я- громадянин України», «Ми всі українці єдина сімя»;
години інформації «Україна від А до Я»,  «Майдановець Валерій Бережніцький»
участь у шкільному конкурсі читців «Велике слово Кобзаря»;
участь у шкільних конкурсах малюнку «Я - Українець»;
виховні години «Козацькому роду -  нема переводу», «25 років Незалежності України».
Реалізація шляхів, методів і форм організації діяльності школярів сприяє створенню під час народознавчої роботи нової виховної ситуації, що інтенсифікує розвиток морально цілісної гуманної особистості. У виховній роботі з народознавства створюється оптимальна база для позитивних змін у пізнавальній, емоційній та поведінковій сфері особистості учня, що забезпечує формування системи цінностей у школярів.
Важливим традиційним засобом національно-патріотичного виховання є вивчення символіки нашого народу. Знайомство з народними та державними символами відбувається в першому класі, яке постійно поглиблюється в ході проведення виховних годин та ранків («Національні символи України», «Наша Батьківщино», «Хліб символ народного добра», «Український рушник», «Без верби і калини немає України»).
В процесі вирішення завдань національного виховання школярів підвищується значення спільної діяльності педагогічного колективу школи, сімї , громадськості. Ці звязки необхідно зміцнювати, бо ні школа, ні сімя окремо не зможуть забезпечити цілісність національного виховання школярів.
Таким чином, важливою умовою формування патріотичних почуттів є забезпечення засвоєння дітьми знань з історії українського народу, народних та родинних традицій, обрядів, звичаїв, народного мистецтва, рідної мови, ознайомлення з кращими зразками сучасної культури, науки, мистецтва.


ВИСНОВКИ
Основними педагогічними умовами, які забезпечують ефективність виховання школярів засобами національних традицій:
- зв'язок виховання учнів засобами національних традицій із життям;
- врахування вікових та індивідуальних особливостей дітей;
- емоційність виховання;
- комплексний підхід до використання українських традицій у виховання школярів;
- доступність національних традицій.
Дуже важливим фактором при використанні українських національних традицій у вихованні учнів були такі методи, форми і прийоми роботи: бесіди, спостереження, розповіді, конкурси, свята, розваги, екскурсії.
Основними критеріями вихованості засобами національних традицій є :
любов до Батьківщини;
гуманність;
чесність;
позитивне ставлення до праці;
любов до прекрасного.
Реалізація народознавчого принципу виступає важливою ланкою системи роботи щодо всебічного розвитку школярів.
В школі закладається основа національної свідомості учнів, любов до рідної землі, своєї «малої батьківщини», виховується патріотична гордість за минуле і сучасне України, любов до рідної мови, формується духовно розвинена, творча, працелюбна особистість.


ЛІТЕРАТУРА
Національна доктрина розвитку освіти України: затв. Указом Президента від 17 квітня 2002р. - 347//Освіта України. - 2002 23 квіт. ( 33) С.4-6.
Концепція громадянського виховання особистості в умовах української державності (проект) //Освіта України. 2000. – 32, 9 серпня. С. 67.
Концепція національного виховання //Рідна школа. 1995. 6. С. 1825.
Руденко Ю. Концепція Патріотичне виховання учнів //Освіта, 2229 серпня, 2001. С. 1015.
Подласый И. П. Педагогика: 100 вопросов 100 ответов: Учеб. пособие для студ. высш. учеб. заведений. М.: Изд-во ВЛАДОС-ПРЕСС, 2001. 368 с. (Внимание, экзамен!).
Сипченко В.І. Педагогіка: основні положення курсу: Навчальний посібник для студентів педагогічних інститутів. Словянськ, 2000. С.139.
Стельмахович М. Українська родинна етнопедагогіка наука про взаємини батьків і дітей //Родинні взаємини і проблеми виховання дітей: Збірник статей /С. Карпінець, Б. Кіндратюк, Л. Ковальчук та ін./ За ред. В.Костіва. Івано-Франківськ, 1995. С.48.
Стельмахович М.Г. Виховні цінності традиційної української родини //Цінності освіти і виховання. Наук. метод. збір. /За заг. ред. О.В.Сухомлинської. К., 1997. С. 129132.
Громадянин Держава громадянське виховання. Антологія/Упорядники Н.П. Рогозін і В.О. Сухомлинська Донецьк, 2001 С.262
Кононенко П., Усатенко Т. Концепція української національної школи родини //Концептуальні засади демократизації та реформування освіти в Україні. Педагогічні концепції. К.: Школяр, 1997. С. 123133.







ДОДАТКИ

  
  

Урок мужності «Переможці»

Мета: вшанувати мужність українських військових та добровольців, волонтерів їх вірність  Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні, а також героїзм простих українців, які з перших днів АТО допомагають забезпечувати війська захисним  спорядженням, ліками, продовольством, незважаючи на ризик, вивозять із захоплених міст і сіл мирних громадян. Виховувати патріотичні почуття до рідної землі, до захисників України та взаємоповагу.

Обладнання : відеоролики «Проект каналу 1+1 «Переможці» , «День захисника Вітчизни», папір, маркери.

Хід уроку

1.Вступна частина- слово вихователя :
Подивіться,  будь ласка, у вікно : там обнялися в одне ціле голубе небо та золоте колосся пшениці. Такою ми бачимо сьогодні нашу неньку-Україну. Вона горда від того, що зуміла виховати людей, здатних об’єднатися у боротьбі за її єдність і незалежність, здатних захистити її кордони.
Мужність-одна з чеснот, що виявляє моральну силу при подоланні страху. Мужність часто виступає як здатність переносити страждання, включаючи фізичну біль.
У військовій справі- мужність регулярно проявляється в екстремальних ситуаціях, мужність асоціюється з озброєним протистоянням. У багатьох країнах існують військові нагороди «За мужність». Розповісти про героїв і волонтерів, які втратили кінцівки, але не силу духу.

2.Основна частина.
Кровоточать рани наших сердець із приводу того, що відбувається на сході нашої держави. Не висихають сльози на очах матерів, сини яких захищають єдність і незалежність рідної землі.
Тому що ми сильні і непереможні.

Наші герої:
http://atoheroes.org/sites/default/files/styles/350x350/public/heroes/sta_0.jpg?itok=0Xcpj58F

Є серед історій про наших героїв випадки, коли дорога кожна хвилина й кожна гривня, бо вони визначають шанси на порятунок життя. І тоді майбутнє людини, яка донедавна захищала Україну, залежить від лікарів і у більшості своїй незнайомих благодійників із великим серцем. Сподіваймося, саме такі прочитають ці рядки. 33-річний киянин Стас Антропов, попри хвору печінку, пішов в АТО служити добровольцем. Потрапив до 394 окремого батальйону, захищав Україну на Луганщині.




http://atoheroes.org/sites/default/files/styles/350x350/public/heroes/x76172.jpg.pagespeed.ic_.o-ecdv8l3d.jpg?itok=dULP6AJq

До шпиталю 26-річного Євгена Редьку доправили з-під селища Гнутове під Маріуполем
Єдине вціліле око намагаються зберегти лікарі головного військового шпиталю 26-річному бійцеві Євгену Редьці - якій підірвався на міні, встановленій бойовиками на дорозі під Маріуполем. Боєць досі в тяжкому стані, йому потрібні ще кілька операцій та тривала реабілітація - рідні героя просять небайдужих про фінансову допомогу. Про це йдеться у сюжеті "5-го каналу".
http://atoheroes.org/sites/default/files/styles/350x350/public/heroes/3_3.jpg?itok=E8Brw73T
http://atoheroes.org/sites/default/files/styles/350x350/public/heroes/111.jpg?itok=i0Pm2WVT
Юрій Кобернюк 3 березня 2016 року у зоні проведення АТО отримав важке поранення. Про це в соцмережі інформує волонтерка Світлана Іщук.
"32-річний мобілізований морський піхотинець Юрко Кобернюк із Черняхова Житомирської області. З серпня 2015 року до березня 2016 року прийма участь у бойових діях в Донецькій та Луганській областях.
http://atoheroes.org/sites/default/files/styles/350x350/public/heroes/3_2.jpg?itok=bbsS1Fyw

45-річний Стас родом з Чернігівщини. Працював дальнобійником, згодом — водієм у мережі «Ашан». Коли почався Майдан, подався туди. Мама в Стаса українка, батько росіянин, а Батьківщина — Україна. Тож коли ворог вдерся на рідну землю, Стас відразу почав возити волонтерську допомогу в найгарячіші точки, передусім у Щастя та Піски.

Мелещенко Олександр (30.06.86 р.н) з м. Обухів був мобілізований 19.08.2014 в Національну Гвардію.
Після демобілізації, другий раз сам прийшов в військкомат для проходження подальшої служби.
Спочатку був курсантом в м.Рівне у розвідці, потім в 36 окремій бригада морськоі піхоти, розвідка, десантно- штурмовий батальйон. Стояли в Широкіно.
Під час виконання бойового завдання, під час руху до місця дислокаціі сидів зверху на машині, звідки випав і отримав травму спини.
http://atoheroes.org/sites/default/files/styles/350x350/public/heroes/1_78.jpg?itok=Oh_1SmCH

Гумельник Володимир Олександрович (01.09.1973 р.н.) з м. Баштанка Миколаївської області. Працював в філії Баштанського району інженер ПАТ "Миколаївобленерго".
Одружений, виховує донечку, якій 13 років.
Займався легкою атлетикою.
09.07.2015 року був мобілізований. Захищав Батьківщину у складі 36-ої бригади морської піхоти. Підірвався на міні при виконанні бойового завдання в Широкіно, керував групою і був "замикаючим".
http://atoheroes.org/sites/default/files/styles/350x350/public/heroes/1_77.jpg?itok=FdSGKoOT

Володимир Соловейко (28.07.1989 р.н) з села Маліївці Дунаєвецького району Хмельницької області.
Навчався в Чернівецькому торгово-економічному інституті за спеціальністью товарознавство і комерційна діяльність, закінчив в 2012 році.

http://atoheroes.org/sites/default/files/styles/350x350/public/heroes/bogdan-kindij.jpg?itok=4UyBApX6

Численних опіків зазнав молодий активіст – волонтер ГО «Логістичний центр допомоги бійцям АТО» Богдан Кіндій.
Волонтери й активісти збирають кошти на лікування 35-річного волонтера Логістичного центру допомоги бійцям АТО Богдана Кіндія, з яким у неділю, 29 травня, сталося нещастя. У нього в руках вибухнула пляшка з пальним, унаслідок чого він отримав 40 відсотків опіків тіла. Найбільше постраждали руки, ноги та живіт… 


http://atoheroes.org/sites/default/files/styles/350x350/public/heroes/hn1vvcvif9w.jpg?itok=XD4egIiy

Ігорю Білоусу зі села Тростянець Бережанського району тільки 25 років. Він - боєць 51-ї ОМБр
У ході Російсько-Української війни на сході нещодавно отримав осколкове поранення лівого стегна з переломом гомілкової кістки.
Йому зробили операцію та попереду ще дві і довга реабілітація. 


3. Рефлексія.
Чому цих людей вважають героями ?
Що спонукало їх стати на захист рідної держави ?
Що вас вразило під час перегляду відеоролика ?

 4.Заключне слово вихователя, написання листа воїну-захиснику.
На завершення нашого заходу я хочу пригадати слова П.Тичини : «Я єсть народ, я кого правди сила, ніким звойована ще не була !».І в цей нелегкий час, коли точаться бої на сході, ми маємо бути справжніми патріотами, відстоювати єдність, суверенітет і незалежність України.
.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgEuBP3PzI3f4wVmszb0w77xISpp4iRL-74KUMdZ36Q-a_b_MrROryyQWxILDIIBIsfs7tyblaR1Qh6gU3vxuPhYn9boN25stoobkRIKZlMsQg87_-gEPDxTSu7B8nravnmnYWnB1v_xfIB/s320/%25D0%25A4%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE0094.jpg
Лист воїну-захиснику.





Урочиста лінійка до Дня Збройних сил України



 Мета : виховувати патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається в країні, вдячність тим, хто віддав за неї життя, формувати активну громадянську позицію школярів.

Демонстрування відеоролика «Про Збройні сили України»



Учень. Збройні сили України — військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
Учень. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України , також беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

Учень. Після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України, вона успадкувала від СРСР одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та відносно сучасними зразками озброєння та військової техніки.



Учень. Довгим і тернистим шляхом йшла Україна до дня своєї самостійності. Багато випробувань та негараздів випало на долю українців у боротьбі за свободу та незалежність. І завжди в цій боротьбі поруч із народом йшов воїн-солдат.

Учень.24 серпня 1991 року Україну було проголошено незалежною державою. Перш за все настала потреба створення національної армії, армії держави, яка отримала незалежність і лише стала на шлях свого відродження та розвитку.6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон “Про Збройні Сили України”. Саме ця подія і стала підставою для офіційного встановлення свята — Дня Збройних сил України.

Учень. 15 років, які минули з того дня, вже стали надбанням історії. Протягом цих років Збройні сили України пройшли непростий шлях становлення і сьогодні є гарантом забезпечення захисту суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості нашої держави.

Учень. На ті роки припадає реалізація ядерного роззброєння України. Воно є однією із найзначніших історичних подій, оскільки вперше в історії людства держава добровільно відмовилась від володіння ядерною зброєю. На 1 червня 1996 року на території України не залишилося жодного ядерного боєзаряду або боєприпасу.




Учень. З березня 2014 року наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни. Багато страждань випало на долю нашого народу за цей час, але він проявив свій незламний дух. Сьогодні на Сході України йдуть військові дії, точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Весь народ нашої держави об'єднався нині проти російського агресора. Сили АТО намагаються протистояти терористам. На полі битви — захисники, воїни.

Учень. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку Україну. Це бійці, що зі зброєю в руках захищають крихкий кордон України, лікарі, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтери, на плечах яких тримається наша армія.

Учень. В результаті бойових дій за даними ООН на квітень 2-15 року в Україні загинули понад 6116 людей, ще 15 тисяч 474 людини отримали поранення. Солдати добровольчих загонів та регулярної армії віддали життя за кожного з нас !

Учень. Дані про загиблих і поранених є приблизними — реальні цифри можуть виявитися значно вищими, оскільки сотні людей вважаються зниклими безвісти, а сотні тіл ще не опізнані. Солдати добровольчих загонів та регулярної армії віддали життя за кожного з нас .

Виходить дівчина в українському костюмі, читає вірш В.Сосюри «Свіча».

Хвилина мовчання. Звучить «Реквієм» Моцарта



Учень. Наш навчальний заклад не лишився осторонь тих непростих подій, що відбуваються у нашій державі. Постійно проходять акції “Лист пораненому”, “Лист воїни АТО”, “Діти — воїнам АТО». Учні написали тисячі листів, збирали гроші, продукти для воїнів АТО та пораненим бійцям у шпиталь.
Також у нашій школі, було організовано та проведено «Покровський ярмарок». Більшість учнів прийняли активну участь у ярмарку. Загальна сума зібраних коштів 1 081 гривня. За ці гроші придбали теплі шерстяні рукавиці нашим воїнам.


Учитель. А завершити наш урок патріотизму хотілось би словами Володимира Сосюри, який народився і виріс на Донбасі:

Любить Україну, як сонце, любіть,
Як вітер, і трави, і води,
В годину щасливу і в радості мить,
Любіть у годину негоди !
Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов'їну...
Для нас вона в світі єдина, одна
В просторів солодкому чарі...
Вона у зірках і в вербах вона,

І в кожному серця ударі...

Демонстрування відеоролика «Україна моя»












Немає коментарів:

Дописати коментар