Страницы

субота, 16 квітня 2016 р.

Урочиста лінійка до Дня Збройних сил України

Урочиста лінійка до Дня Збройних сил України



 Мета : виховувати патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається в країні, вдячність тим, хто віддав за неї життя, формувати активну громадянську позицію школярів.

Демонстрування відеоролика «Про Збройні сили України»



Учень. Збройні сили України — військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
Учень. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України , також беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

Учень. Після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України, вона успадкувала від СРСР одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та відносно сучасними зразками озброєння та військової техніки.



Учень. Довгим і тернистим шляхом йшла Україна до дня своєї самостійності. Багато випробувань та негараздів випало на долю українців у боротьбі за свободу та незалежність. І завжди в цій боротьбі поруч із народом йшов воїн-солдат.

Учень.24 серпня 1991 року Україну було проголошено незалежною державою. Перш за все настала потреба створення національної армії, армії держави, яка отримала незалежність і лише стала на шлях свого відродження та розвитку.6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон “Про Збройні Сили України”. Саме ця подія і стала підставою для офіційного встановлення свята — Дня Збройних сил України.

Учень. 15 років, які минули з того дня, вже стали надбанням історії. Протягом цих років Збройні сили України пройшли непростий шлях становлення і сьогодні є гарантом забезпечення захисту суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості нашої держави.

Учень. На ті роки припадає реалізація ядерного роззброєння України. Воно є однією із найзначніших історичних подій, оскільки вперше в історії людства держава добровільно відмовилась від володіння ядерною зброєю. На 1 червня 1996 року на території України не залишилося жодного ядерного боєзаряду або боєприпасу.




Учень. З березня 2014 року наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни. Багато страждань випало на долю нашого народу за цей час, але він проявив свій незламний дух. Сьогодні на Сході України йдуть військові дії, точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Весь народ нашої держави об'єднався нині проти російського агресора. Сили АТО намагаються протистояти терористам. На полі битви — захисники, воїни.

Учень. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку Україну. Це бійці, що зі зброєю в руках захищають крихкий кордон України, лікарі, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтери, на плечах яких тримається наша армія.

Учень. В результаті бойових дій за даними ООН на квітень 2-15 року в Україні загинули понад 6116 людей, ще 15 тисяч 474 людини отримали поранення. Солдати добровольчих загонів та регулярної армії віддали життя за кожного з нас !

Учень. Дані про загиблих і поранених є приблизними — реальні цифри можуть виявитися значно вищими, оскільки сотні людей вважаються зниклими безвісти, а сотні тіл ще не опізнані. Солдати добровольчих загонів та регулярної армії віддали життя за кожного з нас .

Виходить дівчина в українському костюмі, читає вірш В.Сосюри «Свіча».

Хвилина мовчання. Звучить «Реквієм» Моцарта



Учень. Наш навчальний заклад не лишився осторонь тих непростих подій, що відбуваються у нашій державі. Постійно проходять акції “Лист пораненому”, “Лист воїни АТО”, “Діти — воїнам АТО». Учні написали тисячі листів, збирали гроші, продукти для воїнів АТО та пораненим бійцям у шпиталь.

Також у нашій школі, було організовано та проведено «Покровський ярмарок». Більшість учнів прийняли активну участь у ярмарку. Загальна сума зібраних коштів 1 081 гривня. За ці гроші придбали теплі шерстяні рукавиці нашим воїнам.





Учитель. А завершити наш урок патріотизму хотілось би словами Володимира Сосюри, який народився і виріс на Донбасі:


Любить Україну, як сонце, любіть,
Як вітер, і трави, і води,
В годину щасливу і в радості мить,
Любіть у годину негоди !
Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов'їну...
Для нас вона в світі єдина, одна
В просторів солодкому чарі...
Вона у зірках і в вербах вона,

І в кожному серця ударі...

Демонстрування відеоролика «Україна моя»



Немає коментарів:

Дописати коментар